Parafia Rzymskokatolicka p.w.

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 czerwca 2018

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.

2. Zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa o g. 18.00.

3. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.

4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

5. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w królestwie Bożym.

6. W piątek kończymy rok szkolny 2017/18. Msza św. dziękczynna za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku będzie w czwartek o g. 11.00 dla całej szkoły podstawowej i gimnazjum.

7. W minioną niedzielę nie podziękowaliśmy p. Darkowi Danielewskiemu za pyszną surówkę do kiełbasek. Nadrabiamy ten brak i teraz serdecznie dziękujemy.

8. W czwartek 21 czerwca obchodzi imieniny nasz Pasterz Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Pamiętamy w modlitwie o naszym Dostojnym Solenizancie.

9. W przyszłą niedzielę o g. 15.00 wyruszy Różańcowy Rajd Rowerowy Dookoła Parafii. Serdecznie parafian zapraszamy. Zapraszamy szczególnie dzieci IKomunijne z rodzicami.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

·        21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.