Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

25 stycznia 2015

1. Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan i Światowy Dzień Chorych na Trąd. Kończy się Tydzień Ekumeniczny, ale nie kończy się nasza troska o jedność wyznawców Chrystusa. W dalszym ciągu musimy pogłębiać swoją wiarę, modlić się o jedność i pełnić czyny chrześcijańskiego miłosierdzia również w odniesieniu do braci odłączonych. Trędowatym starajmy się pomagać przez modlitwę i ofiary składane na cele misyjne Kościoła.

2.  W środę o g. 15.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. Serdecznie dziękuję za kolędę w tym tygodniu. Za dobrą atmosferę, za poruszane tematy, za ofiary na rewitalizację naszej świątyni. Dziękuję pięknie za podwiezienie oraz za posiłki. Bóg zapłać.

4. W tym tygodniu porządek kolędy

Poniedziałek 26.01.15

g. 9.00  -  Wysocinek pojazd p. Jarosław Świercz

g. 15.00 – ul. Włocławska od r. Hejmanowskich do r. Murawskich

Wtorek 27.01.15

g. 9.00  -  Chrustowo pojazd p. Władysław Brzeziński i Stasin Góry pojazd Mariusz Stępkowski

g.15.00 – ul. 1 Maja

Środa 28.01.15

g. 9.00  - Kujawka od r Chojnackich do r. Przybyszów pojazd p. Zbigniew Marciniak

g. 16.30 – Olszynka pojazd p. Adam Szczupakowski

Czwartek 29.01.15

g. 9.00  -  Kujawka od r. Wódkowskich do r. Majewskich pojazd p. Iwona Niewiadomska

g. 15.00 – ul. Sienkiewicza

Piątek 30.01.15

g. 9.00  -  Proboszczewo pojazd p. Janusz Jóźwiak

g. 16.15 – ul. Sportowa i Mickiewicza

Sobota 31.01.15

g. 9.00 -  Słupy Małe

Poniedziałek 02.02.15

g. 11.00 – Gawrony pojazd p. Józef Łyczak

5.. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy do wieczności śp. Jerzego Zdobycha. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);

·         27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe);

·         28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii (wspomnienie obowiązkowe);

·         31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, z pochodzenia Włoch, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. W tym celu założył dwa zgromadzenia zakonne (wspomnienie obowiązkowe).

Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawyKościoła.