Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 czerwca 2015

1. Dziś – trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji lub urlopu przyjadą krewni lub znajomi, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa. Starajmy się dawać innym dobry przykład, do czego zobowiązuje nas fakt przyjęcia przez nas chrztu i bierzmowania.

2. Jutro – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte w naszym kościele o g. 9.00, 11.00 i 18.00. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego oraz na podziękowanie Panu Bogu za św. Jana Pawła II.

3.We wtorek – zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4. W środę o g. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta od g. 16.30 a następnie – Msza Święta o g. 17.30.

Spowiedź św.  w  pierwszy piątek – rano pół godziny przed Mszą Świętą, zaś po południu od g. 17.00. Zachęcam rodziców dzieci IKomunijnych, aby z troską wypełnić zaproszenie Pana Jezusa do 9. pierwszych piątków miesiąca, Przy tej okazji można również samemu to uczynić.

W sobotę o g. 18.00  Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.

6. W czwartek zostały wywiezione śmieci z cmentarza parafialnego. Serdeczne podziękowanie kieruję do wszystkich panów ze Słupów Małych i Dużych za te prace. Dziękuję panom ze Słupów Małych: Wiesław Ruszkiewicz, Krzysztof Piotrowski, Tadeusz Piotrowski, Henryk Czyżewski, Piotr Brzeziński, Mieczysław Kurzyp, Marek Juźka i Zbigniew Wesołowski. Ze Słupów Dużych:Piotr Rewers ze swoim pracownikiem, Marcin Skowroński, Dariusz Gwizdalski, Jerzy Cieślakiewicz, Andrzej Drążkowski, Marek Wasielewski, Waldemar Włodarski, Dariusz Spychalski i Antoni Więckowski. Śmieci zostały wywiezione na wysypisko EKOSKŁAD w Służewie. Bóg zapłać.

Przy tej okazji chcę prosić, aby śmieci wynosić do pojemników przy wejściu na cmentarz. Proszę również o segregację śmieci. To jest już wymóg obecnego czasu i cywilizacji.

7. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr, Paweł lub Tomasz, życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

8. Od wtorku do czwartku będę na rekolekcjach kapłańskich we Włocławku w Seminarium. W Kancelarii jestem do dyspozycji po Mszy św. wieczornej.