Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie
OGŁOSZENIA

,„Nowe życie w Chrystusie”

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 października 2016

 

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus ponownie przypomina o wartości pokornej, ufnej, wytrwałej modlitwy. Gdy stanę w prawdzie przed Bogiem i przed samym sobą, uznam swoją słabość i grzeszność, wtedy zostanę wysłuchany i Pan udzieli mi swojej łaski. Przykładem takiej modlitwy jest modlitwa różańcowa, której szczególnie poświęcony jest październik. Zapraszamy was, drodzy parafianie, do wspólnego odmawiania różańca codziennie o g. 16.30 w naszym kościele parafialnym. W sobotę o g. 9.00.

 

2. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas różańcowych nabożeństw w tym tygodniu będziemy omadlać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczamy na materialną pomoc misjom i misjonarzom. Bóg zapłać. Każdy znaczek wspiera misje – w tym roku tradycyjnie już podejmujemy akcję zbierania znaczków pocztowych. Znaczek, który jest przyklejony na kopercie wycinamy z koperty, by nie uszkodzić. Uszkodzony znaczek jest już kancerem.

 

3. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Na kartkach wypisujemy naszych zmarłych, za których chcemy pomodlić się na cmentarzu w czasie procesji żałobnej. Następnie można przynieść do zakrystii czy biura parafialnego. Przyjmowane są wypominki roczne. Można też rezerwować Msze św. na następny rok. 

 

5. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, które przeznaczamy na salę parafialną. Zebraliśmy na tacę 1499,68zł. Bóg zapłać za ofiarę anonimową 100zł na salę parafialną. Aktualnie prowadzone są prace budowlane. Wmurowano belkę nad drzwiami wejściowymi i oknem, oraz podmurówkę pod dachem. Wykopano rów pod instalację wodną, co i kanalizę.

 

6. Zachęcam do nabycia kalendarza religijnego na rok 2017. Jest jeszcze parę egzemplarzy Kalendarza dla Rolników.

 

7. Pozdrawiamy serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując im najlepsze życzenia. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 

·        28 X – święci Apostołowie Szymon Gorliwy i Juda Tadeusz, wymieniani w „katalogu” Apostołów jako krewni Pana Jezusa; według niektórych pisarzy wczesnochrześcijańskich mieli razem głosić Ewangelię i ponieść śmierć męczeńską.