Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie
OGŁOSZENIA

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 

22 listopada 2015

1. Dziś – uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić ją w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego, aby zwrócić uwagę na to, że Pan Jezus objawi w pełni swoją władzę królewską w dniu ostatecznym, gdy przyjdzie sądzić żywych i umarłych.

 

2. Z okazji święta patronalnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: p. organistki oraz   chóru Cantamus In gaudium, orkiestry, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych gremiów. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje.

 

3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”. Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na budowle sakralne w naszej diecezji.

 

4. W środę  o g. 17.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

 

5. W sobotę w katedrze włocławskiej uroczyste nieszpory z udziałem Ks. Biskupa i przedstawicielami z poszczególnych parafii naszej diecezji, z naszej parafii również, wejdziemy w nowy rok liturgiczny, a także w Nadzwyczajny Rok Jubileuszowy – Rok Miłosierdzia.

 

6. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczone będą na garaż dla Ks. Prefekta.

 W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         24 XI – święci męczennicy wietnamscy Andrzej Dung-lac, prezbiter, i Towarzysze, których 19 VI 1988 r. kanonizował papież Jan Paweł II (wspomnienie obowiązkowe);

·         św. Cecylia i św. Katarzyna, dziewice i męczennice.