Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nowe życie w Chrystusie”

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 maja 2016

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Jeszcze dziś, jutro i pojutrze o g. 17.30 odprawimy majowe nabożeństwa. Od środy natomiast rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa również o g. 18.00. Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała.

4. We wtorek, w ostatni dzień maja, będziemy obchodzić święto Nawiedzenia NMP. To nie tylko święto odwiedzin matki Świętego Jana Chrzciciela przez Maryję, lecz również, a może przede wszystkim, spotkanie Mesjasza z prorokiem.

5. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci, do czego zachęcamy też wszystkich parafian. W przyszłą niedzielę będziemy zawierzać je dobremu Bogu na Mszy Świętej z ich szczególnym udziałem o g. 9.00. W piątek po wieczornej Mszy św. z racji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci I. Komunijne i Rocznicowe na ognisko, które odbędzie się w ogrodzie.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas adoracji Najśw. Sakramentu w sposób szczególny będziemy modlić się o święte powołania do służby Bożej.

7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Będziemy wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie oraz będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi i źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy
w tej intencji i do uczestnictwa we Mszy Św. o g. 18.00.  Przypominamy także, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W sobotę, w którą przypadnie wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, po wieczornej Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo pierwszo sobotnie o g. 18.00.

9. 7. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

10. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które przeznaczamy na budujące się kościoły w naszej diecezji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        1 VI – św. Justyn, filozof i męczennik z II wieku, który po przyjęciu wiary chrześcijańskiej stał się gorliwym jej obrońcą i dzięki któremu mamy pierwsze opisy Eucharystii;

·        3 VI – święci Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączają, jak powiedział w dniu beatyfikacji bł. papież Paweł VI, do grona sławnych męczenników z terenów północnej Afryki z początków chrześcijaństwa.