Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nowe życie w Chrystusie”

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

1 maja 2016

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj – miesiąc, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją, Matką Jezusa i przez Jej wstawiennictwo. Będziemy Ją prosić, by nam pomagała przyjmować i wypełniać naukę Jej Syna, by nas uczyła pełnić wolę Boga.

Na wspólnym śpiewie litanii loretańskiej będziemy spotykać się codziennie o g. 17.30 przed wieczorną Eucharystią.

2. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy
w tym dniu do kościoła na Mszę Świętą. Msze Święte będą odprawione o g. 7.30, 9.00, 11.00 i  12.30 w Wysocinie. Podczas Eucharystii o g. 9.00 będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Z racji wspomnienia Świętego Floriana będziemy również modlić się w intencji strażaków i wszystkich spieszących z pomocą podczas pożarów, powodzi czy innych klęsk żywiołowych.

Jutro, z okazji Dnia Polonii i Dnia Flagi, w swoich prywatnych pacierzach czy przez udział we Mszy Świętej wyraźmy troskę o duchowy i materialny ład i rozwój w naszej Ojczyźnie. Z tej racji udekorujmy nasze domy flagami narodowymi.

3. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych. Razem z Maryją będziemy prosić dobrego Boga, by błogosławił ludzkim wysiłkom, by przyniosły one obfity plon
i aby nikomu nie brakowało codziennego chleba. Wtorkowe wołanie w intencji Ojczyzny jest także okazją do modlitwy o to, by w naszym kraju nikt nie cierpiał z powodu biedy, głodu i aby ciężka praca rolników była doceniana i godziwie wynagradzana.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się tradycyjnie w środę w czasie nabożeństwa majowego o g. 17.30.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek razem z Maryją będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach od g. 17.00.

W piątek od g. 17.00 będzie okazja do spowiedzi dla wszystkich, a po litanii loretańskiej odmówimy akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej uczcimy Niepokalane Serce N.M.P.

6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msze Święte jak w każdą niedzielę.

7. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian, których pożegnaliśmy w minionym tygodniu śp. Wiesława Spychalskiego i Aleksandrę Pinińską polecamy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie.

8. W ub. niedzielę zebraliśmy na pomoc Ukrainie 560 zł. Bóg zapłać. Dziś wychodząc ze świątyni chcemy wesprzeć fundusz Światowych Dni Młodzieży. Za dar serca dziękuje

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         2 V – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i Doktor Kościoła, jeden z wybitnych Ojców Kościoła broniących bóstwa Chrystusa oraz autor znakomitych dzieł w obronie wiary;

·         4 maja – św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron i orędownik strażaków oraz hutników;

6 maja – święci Apostołowie Filip i Jakub. Filip do Jezusa przyprowadził Natanaela (Bartłomieja) i prosił Mistrza, by pokazał mu Ojca; Jakub, zwany Młodszym, to aktywny uczestnik tzw. Soboru Jerozolimskiego i przewodniczący gminy chrześcijańskiej w Jerozolimie, któremu przypisuje się autorstwo jednego z nowotestamentalnych listów.