Parafia Rzymskokatolicka p.w.

„Wierzę w Syna Bożego

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

23 listopada 2014

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.          Uroczystość ta została ustanowiona w 1925 roku przez papieża Piusa XI. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że Chrystus z samej swojej natury jest Królem, jak zresztą sam się określił, stojąc przed Piłatem. Królestwo Jego jednak nie jest z tego świata, dlatego nie można próbować określać Chrystusowego królowania na podobieństwo ziemskiego. Królestwo Jezusa obejmuje wszystkie ludy, języki i narody, a panowaniu Jego nie będzie końca.    Za każdym razem, gdy odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, wypowiadamy wezwanie: „Przyjdź królestwo Twoje”, prosząc o to, by nastało królestwo Jezusa, które nie jest z tego świata. Jest to królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju. Warto, abyśmy o tym pamiętali w naszej codzienności.

2. Uroczystość Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, a może przede wszystkim w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Pragną oni mieć wpływ na to, co dzieje się w ich otoczeniu i kraju, kierując się przy tym zasadami wiary.

3. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczniemy Adwent – czas przygotowania na święta Bożego Narodzenia. Niech ten ostatni tydzień roku liturgicznego pobudzi nas do refleksji nam naszym podejściem do wiary w codziennym życiu.

4. Z Medjugorie dotarła do nas wiadomość od wizjonera Ivano. Matka Boża prosi, żeby codziennie o g. 18.30 przerwać swoje obowiązki i odmówić 3 razy Zdrowaś Maryjo o pokój i przeciwko zbliżającej się wojnie. Prosi o otwarcie kościołów i by ludzie licznie gromadzili się na gorącej modlitwie różańcowej.

5. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel zbierania znaczków na pomoc misjom. Zebrano pokaźny kartonik znaczków, które wyślę do Centrum misyjnego w Pieniężnie.

6. Trwa remont generalny wikariatki. Do tej pory zerwana została podłoga, wywieziona została zagrzybiona ziemia spod podłogi, zerwane zostały posadzki. Nawieziono piasku, osuszane są mury, zainstalowane zostało nowe centralne ogrzewanie. Tam gdzie jest terakota jest ogrzewanie podłogowe. Postawiono nową ściankę dzieląca przedpokój i łazienkę, położona została izolacja na całej powierzchni mieszkania. Na materiały budowlane, glazurę do łazienki, przedpokoju i dziennego pokoju, panele do sypialni, klej do glazury, troje drzwi do tej pory nie licząc robocizny wydałem 14.290 zł. Trwa remont murków  przy głównym wejściu na cmentarz przykościelny.

7. Za śmieci na cmentarzu parafialnym za październik zapłaciła nasza parafia 1057,24 zł do Groneko, za szkło i plastyk do Ekoskładu zapłacono 200 zł. Dziękuję za segregację śmieci.

W tym tygodniu patronujE nam:

·         24 XI – św. Andrzej Dung-Lac (ok. 1795-1839), prezbiter i jego Towarzysze, męczennicy wietnamscy; w tej grupie są różne osoby: prezbiterzy, klerycy, osoby świeckie; ich wspólną cechą charakterystyczną jest odważne głoszenie wiary chrześcijańskiej na ziemiach dzisiejszego Wietnamu (wspomnienie obowiązkowe).