Parafia Rzymskokatolicka p.w.

„IDŹCIE I GŁOŚCIE”

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

12 listopada 2017

1. Dzisiaj solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. W tym roku Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie ukazuje nam chrześcijan prześladowanych na Wschodzie. Ocalmy Chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Nasza parafia, w okolicy nie ma takiej, co miesiąc wspiera konkretną 2 Rodziny w Syrii. Jestem z tego dumny. W minioną niedzielę zebraliśmy 698,15zł. Bóg zapłać. Dziś, gdy wyjdziemy ze świątyni będziemy mogli jeszcze wesprzeć działalność tej Fundacji, która wydatnie pomaga naszym braciom w wierze na całym świecie.

2. Dobiegając połowy listopada, nie ustajemy w modlitwach za naszych bliskich zmarłych.
W naszym kościele są jeszcze przyjmowane wypominki roczne.

3. Pamiętajmy też, że najlepszym darem, jaki możemy ofiarować zmarłym, którzy potrzebują oczyszczenia, zanim osiągną niebo, jest Msza Święta. Wyrazem naszej pobożności i troski
o dusze zmarłych są tak zwane Msze Święte gregoriańskie, czyli trzydzieści Mszy w intencji zmarłego, sprawowanych bez przerwy dzień po dniu. Msze za naszych bliskich zmarłych możemy też zamawiać w rocznicę ich śmierci, w dniu ich imienin czy urodzin. Nie szczędźmy tego daru modlitwy, jeśli zależy nam na ich zbawieniu wiecznym.

4. Odwołując się do Bożego miłosierdzia w trosce o drogich nam zmarłych, warto pamiętać, że 16 listopada, czyli w najbliższy czwartek, w wielu diecezjach wspomina się Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie. Jej wstawiennictwu polecajmy naszych bliskich zmarłych. Niech to będzie również dzień pamięci o Polakach, którzy na skutek historycznych i politycznych zmian znaleźli się poza granicami Ojczyzny.

5. W Sali parafialnej położone ostały płytki, wykonano przedsionek i toaletę. Teraz furtka i ogrodzenie w podwórzu oraz furtka od strony ulicy Słowackiego. Mamy uzgodnienia z Urzędem Gminy. Pozostanie jeszcze wykonanie chodnika. Serdecznie dziękuję tym rodzicom, którzy przy okazji egzaminu pamiętali o ofierze na salę parafialną. Bóg zapłać.

6. Mamy jeszcze parę egzemplarzy kalendarza ściennego i kalendarza Rolników.

Kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w  tym tygodniu w g. 15.30 – 16.15.

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy