Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 września 2017

1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Siłę mediów podkreśla Katechizm Kościoła Katolickiego, zauważając ich wielki wpływ na przekaz informacji oraz rozwój kultury i kształcenie. Jakim mogą być dobrem, wielokrotnie przekonywaliśmy się podczas pielgrzymek papieskich do naszej Ojczyzny, najpierw św. Jana Pawła II, a także papieża Benedykta XVI, a ostatnio papieża Franciszka, widzieliśmy podczas tylu transmisji z uroczystości kościelnych, tylu programów katolickich. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Zadbajmy też o to, aby właściwie i dla swojego ubogacenia umiejętnie korzystało z nich nasze młode pokolenie. W naszej parafii mamy dostępne takie periodyki jak, tyg. Idziemy, Wiara Patriotyzm i Sztuka, L`Osservatore Romano, List do Pani, Drogi Misyjne, dla młodzieży Wzrastanie, a dla dzieci Dominik idzie do I Komunii św., dla najmłodszych Ola i Jaś

2. Dzisiaj rozpoczynają się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (jutrzejszy poniedziałek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. Podczas Eucharystii o g. 18.00, przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki, będziemy prosili Pana Boga o świętość naszych dzieci i młodzieży..

3. W czwartek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Uroczystość parafialna w naszej parafii. Przez jego pośrednictwo podczas Mszy Świętej o g. 9.00 i 17.00 będziemy się szczególnie modlić o to, abyśmy jak on, zajęci sobą i własnymi sprawami, dotknięci spojrzeniem Chrystusa, umieli pozostawić wszystko i pójść za Nim. Podczas tej Eucharystii będziemy dziękować Panu Bogu za dar naszego powołania do wspólnoty Kościoła. Na sumie o g. 17.00 dzieci I.komunijne otrzymają różańce, natomiast dzieci z klas VI otrzymają indeksy do przygotowania się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam rodziców. Zapraszam Panie z Asysty, dziewczynki do sypania kwiatków (tu szczególny apel do dzieci tegorocznej I.Komunii św.), Panów do chorągwi i baldachimu, chór i orkiestrę.

4. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Proszę, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej przyjaźni z Panem Bogiem. W naszej parafii jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza czyli ministranci, grupa młodzieżowa, Krąg Biblijny. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy.

5. Dziękuję wszystkim parafianom za udział w Parafialnej Adoracji Najświętszego Sakramentu. Bóg zapłać za to świadectwo wiary.

6. We wtorek będziemy ocieplać strop pianką poliuretanową. Koszt ok. 4000zł. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na ten cel.

7. Wszystkim jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy