Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

24 maja 2015

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zebrani na celebrowaniu Eucharystii wspominamy dar Ducha Świętego udzielony Apostołom, początki Kościoła i jego misję względem wszystkich języków, ludów i narodów. Myślimy również o darze Ducha Świętego udzielonym nam w sakramentach chrztu św. i bierzmowania i dziękujemy zań Panu Bogu. Tradycyjnie w naszej parafii uroczystość I. Komunii, którą przyjmie 33 dzieci. Dzieci w tygodniu białym uczestniczą w nabożeństwie majowym i Mszy św. o g. 17.30.

2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach. Te intencje powierzaliśmy Panu Bogu podczas dzisiejszej liturgii. Pamiętajmy też o niej w naszych modlitwach prywatnych.

3. Dziś kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła głosi: „Każdy wierny po przyjęciu Najświętszej Eucharystii po raz pierwszy, ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym, chyba że dla słusznej przyczyny wypełnia się go w innym czasie w ciągu roku”. Tą słuszną przyczyną w naszych warunkach jest uczestnictwo w rekolekcjach wielkopostnych. Jeśli ktoś z wiernych do tej pory nie wypełnił tego obowiązku, niech to uczyni jak najszybciej!

4. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, wprowadzone do kalendarza liturgicznego w Polsce w czasie Soboru Watykańskiego II. Msze Święte w naszym kościele o g. 9.00. Po południu przed Mszą  Świętą – nabożeństwo majowe o g. 17.30.

5. W środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem majowym.

6. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

7. Za tydzień – uroczystość Najświętszej Trójcy. Ostatnie nabożeństwo majowe o g. 9.00. Ofiary w przyszłą niedzielę przeznaczamy na budujące się świątynie naszej diecezji.

8. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

9. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom, którzy okazali serce poszkodowanym przez trzęsienie ziemi Nepalczykom. Zebrano 998 zł.

10. Z racji 40 rocznicy święceń kapłańskich wszystkich małżonków, którzy zawarli sakramentalne małżeństwo w roku 1975 zapraszam na Mszę św. 01 czerwca o g. 17.00.