Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

2 sierpnia 2015

1. Dziś – osiemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela sierpnia, miesiąca trzeźwości. Jak przed wiekami Bóg karmił Izraelitów manną, by nie ustali w drodze do ziemi obiecanej, tak nas tu zgromadzonych Pan Jezus posilił Chlebem Eucharystycznym, który dodaje nam sił w dążeniu do nieba. Umocnieni tym pokarmem starajmy się zyskać dziś odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu, gdy objawił mu się Pan Jezus. Każdy, kto pobożnie dziś nawiedzi swój kościół parafialny, odmówi w nim Ojcze nasz i Wierzę oraz przyjmie Komunię Świętą i pomodli się w intencjach wyznaczonych przez papieża, ponadto nie jest przywiązany do jakiegokolwiek grzechu, zyskuje odpust zupełny.

Postarajmy się też odpowiedzieć na apel biskupów polskich, wzywających nas do trzeźwości i abstynencji w sierpniu. Podjętą przez nas decyzję o abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy czas odnotujmy w Parafialnej Księdze Trzeźwości, która została wyłożona na stoliku przed ołtarzem bocznym. Tam również znajdują się deklaracje Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do pobrania i wypełnienia przez osoby pragnące wstąpić w jej szeregi. Narzeczonym i ich rodzinom sugerujemy przemyślenie sprawy urządzenia wesela bez alkoholu. Takich udanych wesel bez alkoholu odbyło się już wiele w naszym kraju. Zainteresowanym chętnie pomożemy nawiązać kontakt z wodzirejami wesel bezalkoholowych.

2. W środę o g. 17.30 - nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

3. W czwartek – pierwszy w tym miesiącu – święto Przemienienia Pańskiego. Godzina święta z racji pierwszego czwartku miesiąca – o godz. 16.30. Gorąco zachęcam parafian i gości do uczestnictwa w świątecznej Eucharystii. Msze św. o g. 17.30 i 18.00..

4. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w pierwszy piątek po południu – od godz. 17.15. Msza św. o g. 18.00

5. Kancelaria czynna w bardzo pilnych sprawach po Mszy św. wieczornej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         4 VIII – św. Jan Maria Vianney, prezbiter, który będąc proboszczem w Ars, zasłynął jako spowiednik i mąż modlitwy. Żył w latach 1786–1859. Obecnie czczony jest jako patron proboszczów (wspomnienie obowiązkowe);

·         8 VIII – św. Dominik, prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego, nazywanego także od jego imienia Zakonem Dominikanów. Żył na przełomie XII i XIII wieku, ale jego dzieło trwa do dziś (wspomnienie obowiązkowe).