Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 sierpnia 2015

1. Dziś – dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji i w miesiącu trzeźwości. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy zarówno gościom opuszczającym po wakacjach naszą parafię, jak i wszystkim parafianom. Do sprawy troski o trzeźwość narodu będziemy przy różnych okazjach powracali w przyszłości.

2. We wtorek – rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie tego roku zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek o g. 10.00 dla młodzieży gimnazjalnej, natomiast dla dzieci Szkoły Podstawowej klasy III-VI o g. 11.00.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i katechetycznego zachęcamy też do przystąpienia do sakramentu pokuty. Okazja do spowiedzi będzie w środę, czwartek i piątek bieżącego tygodnia od g. 17.00.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. o g. 9.00. Po Mszy św. o g. 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Po sumie spotkanie Rodziny Różańcowej.

3. We wtorek przypada też 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W środę o g. 17.30 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – godzina święta o g. 16.30, a następnie – Msza Święta Spowiedź św. w pierwszy piątek po południu od g. 16.00. Msza św. o g. 16.30, następnie od g. 17.00, a Msza św. o g. 18.00

W pierwszą sobotę Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o g. 18.00.

6. W ramach przygotowania dokumentów do rewitalizacji murów naszej świątyni i otrzymania pozwolenia na rozpoczęcie prac, konserwator zabytków domaga się jeszcze projektu odwodnienia świątyni. Na to potrzebna jest mapka do celów projektowych, za którą zapłaciłem 676,50zł. Za przegląd organów zaś zapłaciłem 100zł.

7. Wczoraj nasz parafianin brat Radosław Kurzyp przyjął habit franciszkański i rozpoczął nowicjat w zakonie franciszkańskim. Niech towarzyszy mu nasza modlitwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         1 IX – bł. Bronisława, dziewica, gorliwa norbertanka, żyła w Krakowie w XIII wieku (wspomnienie obowiązkowe);

·         3 IX – św. Grzegorz Wielki, papież i doktor Kościoła, posługujący się tytułem „sługa sług Bożych”. Żył w VI wieku. Jemu zawdzięczamy reformę liturgii, śpiew kościelny zwany gregoriańskim, liczne dzieła teologiczne i zwyczaj odprawiania Mszy Świętej gregoriańskiej (wspomnienie obowiązkowe).