Parafia Rzymskokatolicka p.w.

„IDŹCIE I GŁOŚCIE”

CZWARTA WIELKIEGO POSTU

26 marca 2017

1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa wspomnienie Dobrego Łotra. Jego kult rozpowszechnili franciszkanie, którzy przedstawiali go jako patrona skazanych na śmierć. Wspomnienie Dobrego Łotra od 2009 roku obchodzimy w Kościele jako Dzień Modlitw za Więźniów. Od średniowiecza znane są dwie nowenny i litania do Dobrego Łotra. Może dzisiaj warto sięgnąć do tych modlitewnych tekstów.

3. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy
i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie.

4. W duchu wielkopostnej solidarności wspierajmy w tym czasie działalność grup charytatywnych, które tak skutecznie, choć bez wielkiego rozgłosu, pomagają najuboższym w całej Polsce oraz ludziom doświadczonym klęskami żywiołowymi. Niech wszyscy zaznają radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego, zwłaszcza dzieci, samotni i opuszczeni, zapomniani przez najbliższych i pozostawieni własnemu losowi. Przy ołtarzu św. Anny i św. Jana Pawła II będą wystawione pojemniki na żywność i środki chemiczne.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Powierzymy naszą wspólnotę, każde rodzące się w niej i godnie kończące się życie Sercu Maryi – najlepszej z matek. A w I niedzielę miesiąca przed świątynią zbieramy na pomoc naszej Rodzinie Syryjskiej w Aleppo.

6. Dziś po każdej Mszy św. można nabyć kartki świąteczne autorstwa naszych dzieci i młodzieży. Za tydzień będziemy mogli kupić palmy przygotowane przez uczniów naszej szkoły. W niedzielę palmową kupujemy babeczki na święconkę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wakacyjny wyjazd dzieci i młodzieży.

7. W czwartek 06 kwietnia do g. 13.30 będzie można oddać elektrośmieci firmie, która wspiera misjonarzy. Ta zbiórka jest wyjątkową okazją, aby szkoły, urzędy gminy, firmy, przedsiębiorstwa i instytucje mogły się pozbyć zużytego sprzętu otrzymując Kartę Przekazania Odpadu.

8. W Niedzielę Palmową odbędą się Diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży w Zduńskiej Woli. Zapisy na ten wyjazd przyjmuje Ks. Prefekt.

9. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia i dar modlitwy.

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Izabelę Andrusiak. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.