Parafia Rzymskokatolicka p.w.

Nowe życie w Chrystusie”

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 stycznia 2016

1. Niedzielna liturgia Słowa przypomina, że każdy chrześcijanin jest powołany do współpracy z Duchem Świętym w głoszeniu Dobrej Nowiny, przede wszystkim świadectwem naszego życia.

2. Dobiega końca Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Jutrzejsze święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów, stanowi jego zwieńczenie. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie w intencji pełnego zjednoczenia chrześcijan i starajmy się budować jedność w naszych rodzinach i domach, wspólnotach, zakładach pracy, w naszym narodzie.

3. Zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii.

Drodzy Parafianie, za Waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, rozmowy pragniemy Wam wszystkim podziękować. Zapewniamy Was o naszej modlitwie. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary, które przeznaczymy na rewitalizację murów naszej świątyni i remont parkanu kamiennego od strony ul. Włocławskiej. Dziękuję za ofiary na salkę katechetyczną 1499 zł. Bóg zapłać. W przyszłą niedzielę przedstawię sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze za rok 2015.

4. Są do nabycia płyty z kazaniami Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Komplet 4 płyt – 60 zł. Pojedyncze po 20 zł.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do wieczności śp. Edwarda Pińskiego i Wiesława Spalińskiego. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         26 I – święci Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła, do których skierował on tzw. Listy pasterskie z trafnymi napomnieniami dla pasterzy i wiernych;

·         27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup wileński i odnowiciel Zakonu Marianów, którego życiowym mottem były słowa: „We wszystkim szukać Boga, wszystko czynić na większą chwałę Bożą, we wszystko wnosić ducha Bożego, wszystko przepajać duchem Bożym”;

·         28 I – św. Tomasz z Akwinu, kapłan, zakonnik, Doktor Kościoła, kaznodzieja, poeta, wielki myśliciel, o którym powiedziano, że „między uczonymi był największym świętym,
a między świętymi największym uczonym”.