Parafia Rzymskokatolicka p.w.

„IDŹCIE I GŁOŚCIE”

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

22 stycznia 2017

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w najbliższą środę, 25 stycznia, w święto Nawrócenia św. Pawła, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo pragnie jej sam Pan Jezus, a często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, trudy i cierpienia.

3. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

4. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. Składamy najserdeczniejsze podziękowania wszystkim, którzy nas przyjęli z życzliwością. Dziękujemy za podwożenie, pyszne posiłki, ofiary na kolędę i cele parafialne, za tyle serdecznych rozmów, sugestie, co można w parafii jeszcze zrobić. Bardzo dziękujemy.

W przyszłą niedzielę przedstawię sprawozdanie duszpastersko-gospodarcze za rok 2026.

5. Zbliża się święto Matki Bożej Gromnicznej. Na to święto można nabyć piękne gromnice. Mała w cenie 10zł, duża 20zł.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia i dar modlitwy.

7. Można składać podpisy pod inicjatywą społeczną popierającą budowę stopnia wodnego na Wiśle w Siarzewie.