Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

„Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

14 grudnia 2014

1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich.

2. Zaczynamy nasze bezpośrednie przygotowanie do Bożego Narodzenia przez Adwentowe Rekolekcje, które poprowadzi Ks. Pref. Zespołu Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku. W poniedziałek dzień spowiedzi, a wtorek jest dla nas dniem dziękczynienia za wszelkie łaski otrzymane w tych rekolekcjach, a szczególnie za dar miłosierdzia Bożego w sakramencie Pokuty. Porządek Mszy św. jutro o g. 9.00, 11.00, 15.30 dla dzieci i młodzieży z gimnazjum i 17.00. Pół godziny przed każdą Mszą św. kapłani z naszego dekanatu będą do dyspozycji w konfesjonałach. We wtorek porządek podobny z wyjątkiem Mszy św. dla dzieci i młodzieży g. 15.00.

3. W środę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowani  nas do świąt Bożego Narodzenia. O g. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie – Msza Święta wieczorna.

4. Spowiedź adwentowa i Komunia św. chorych w naszej parafii odbyła się w piątek. Nawiedziłem 20 chorych. Wszystkim zdrowym opiekunom za opiekę i troskę o religijne przeżycie dla nich adwentu, serdecznie dziękuję.

5. Zachęcam parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus i rekolekcjach adwentowych, a także do przystąpienia do sakramentu pokuty. Osoby, które nie mogą uczestniczyć w nowennie do Dzieciątka Jezus w kościele, niech się starają odprawić ją w domu.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Mieczysław Mendel z Jaranowa Dużego. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

7. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. zbiórka ofiar na odbudowę spalonej katedry w Sosnowcu.

8 Do nabycia świece Wigilijnej Pomocy Dzieciom. Kalendarze.