Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

,„Nowe życie w Chrystusie”

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
25 września 2016

1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich. Jest Wspólnota Żywego Różańca, chór, Krąg Biblijny, Grupa Młodzieżowa, Ministranci i Schola.

2. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których  będziemy wspominać w liturgii w najbliższy czwartek, nazywamy Archaniołami. Jak naucza w jednej z homilii Święty Grzegorz Wielki, są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o g. 17.30 i 18.00.

3. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o g. 16.30, w soboty o g. 9.00,  w niedzielę po każdej Mszy św.

4. W przedsionku naszej świątyni mamy fotogramy świątyni Bądkowskiej z 1913 roku, tak jak wyglądała przed rozbudową. W wolnej chwili można obejrzeć. Dziękuję Państwu Józefowi Nowakowskiemu, Agnieszce i Andrzejowi Podlewskim za przygotowanie ekspozycji.

5. Bóg zapłać za ofiary na salę parafialną. Zebraliśmy 1344,49zł. Na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech zebraliśmy 318,50zł. Bóg zapłać. W miniony wtorek na cmentarzu parafialnym wycięto 4 drzewa zgodnie z zezwoleniem konserwatora zabytków. Do zapłacenia mamy 2300,00 zł. Razem na zapłacenie za wycinkę drzew mamy dług 4.100 zł.

6. 8 października w Świnicach Warckich odbędzie się Kongres Różańcowy. Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na to wydarzenie. Koszt 30 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

7. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.