Parafia Rzymskokatolicka p.w.

Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 września 2018

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką. Również to dzień pewnej refleksji nad tym, jak korzystamy z radia telewizji, Internetu czy prasy. Na co zwracamy uwagę, czy są to rzeczy wartościowe.

3. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o g. 18.00.

4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

5. W piątek 21 września nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie doroczną Uroczystość Patrona naszej parafii św. Mateusza Ap. Msze św. o g. 9.00 i 17.00 suma odpustowa, na którą zapraszam Panie z Asysty, dziewczynki sypiące kwiatki przed Panem Jezusem. Miłe będzie zaangażowanie Panów do chorągwi, baldachimu i prowadzenia Księdza Sumisty w czasie procesji. Na sumę o g. 17.00 zapraszam dzieci I.Komunijne i ich Rodziców oraz młodzież klas szóstych z Rodzicami. Dzieci otrzymają w czasie Mszy św. różańce, a młodzież rozpocznie formację do sakramentu bierzmowania otrzymując indeks.

6. Do wieczności w minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Rużkiewicz i Eugeniusza Krępcia. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.

7.  Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

8. Zachęcamy do zakupu pięknych kalendarzy ściennych na rok 2019. Kalendarze te są nie tylko piękne, ale każdego miesiąca pokazują nam obraz Kościoła. Cena 6 zł duże, małe 4 zł, książkowy kalendarz rolników w cenie 24 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.

·         20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.

·         21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.