Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 stycznia 2018

1. Pan Jezus wciąż powołuje tych, którzy będą łowić ludzi w sieci zbawienia, bo czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże.

2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zachęcamy do udziału w spotkaniach modlitewnych w naszej okolicy.

3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Poznawanie innych kultur i religii pomaga w przezwyciężaniu podziałów i nienawiści. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.

4. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę, które przeznaczamy na salę parafialną. W przyszłą niedzielę proszę o większą ofiarę na tacę, byśmy mogli opłacić fakturę za energię elektryczną, która wynosi blisko 1900zł. Za zrozumienie i ofiary dziękujemy.

6. Dziś z racji Dnia Babci i jutro z racji Dnia Dziadka po każdej Mszy św. błogosławieństwo Babć i Dziadków. Niech również podejdą wnuki.

7. Po Mszy św. o g. 9.00 w Sali parafialnej Pani Krawcowa będzie brała miarę dzieci na alby. Bardzo proszę Szanownych Rodziców, aby odsunęli pokusę ubierania swoich córek w sukienki. Do I Komunii św. obowiązuje alba. To jest jedyny strój, w którym dziewczynka i chłopiec pójdą do Komunii św.

8. W czwartek zakończyliśmy kolędę. Wszystkim, którzy nas przyjęli po kolędzie, wszystkim, którzy nas podjęli jakimkolwiek posiłkiem, wszystkim, którzy nas podwieźli, wszystkim składającym ofiarę kolędową składamy serdeczne podziękowania. Bóg zapłać.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup Genewy w Szwajcarii, gorliwy misjonarz zabiegający o nawrócenie protestantów, propagator życia duchowego wśród świeckich, ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.

·        25 I – św. Paweł Apostoł (I w.), nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.

·        26 I – święci Tymoteusz i Tytus (I w.), towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.