Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY

26 kwietnia 2015

1. Dziś – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną w tę niedzielę perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Podczas Mszy Świętej modliliśmy się o powołania do służby Bogu w Kościele i podobnie będziemy czynić w najbliższym tygodniu z racji obchodzonego dziś 52. Światowego Dnia Modlitw o Powołania, rozpoczynającego okresowe dni modlitw o powołania w Kościele powszechnym, a w naszej Ojczyźnie – Tydzień Modlitw o Powołania.
Z tego samego powodu gościmy dziś w naszej parafii siostry zakonne ze Zgromadzenia Wspólnej Pracy z Włocławka, którym jesteśmy wdzięczni za dzisiejszą posługę i świadectwo.

2. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia – jest również dniem modlitwy za kierowców. Jest to inicjatywa polskiego oddziału Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu, w skrócie MIVA Polska. To stowarzyszenie zachęca kierowców do składania ofiar w wysokości jednego grosza za każdy szczęśliwie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Uczynimy to wychodząc ze świątyni. Bóg zapłać.

3. W środę będziemy obchodzić święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. U nas o g. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza Święta wieczorna.

4. W piątek po Mszy Świętej wieczornej o g. 18.00 rozpoczniemy nabożeństwa majowe. Jako Polacy mamy szczególne zobowiązanie do oddawania czci Matce Bożej, dlatego zachęcam parafian do licznego udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w kościele. Zachęcamy także do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła w godzinach nabożeństwa.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta  w  pierwszy piątek rano pół godziny przed Mszą Świętą, o g. 9.00, zaś wieczorem od g. 17.15

W sobotę – pierwszą w maju – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, a także Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. O g. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny . W Wysocinie spotkanie Rodziny Różańcowej po Mszy św. o g. 19.00 Odmówimy cząstkę różańca – pół godziny przed Mszą Świętą.

6. Nabożeństwo majowe w każdego dnia o g. 17.30, a później Msza św