Parafia Rzymskokatolicka p.w.
św. Mateusza Ap. w Bądkowie
AKTUALNOŚCI
DZIĘKUJEMY ZA WSZYSTKO, CO ROBICIE DLA POTRZEBUJĄCYCH RODZIN W SY
dodano dnia: 2018-05-17
 Program Rodzina Rodzinie został uruchomiony w październiku 2016 r. i stał się największym programem pomocowym realizowanym przez Caritas Polska. Od chwili uruchomienia programu 6-miesięczną pomocą objętych zostało blisko 9 tysięcy rodzin dotkniętych skutkami wojny w Syrii. Zebrane środki za pośrednictwem partnerów lokalnych lokalnych kościołów i zgromadzeń zakonnych trafiają do konkretnych rodzin rozpaczliwie potrzebujących pomocy aby przeżyć. Za przekazane pieniądze rodziny syryjskie kupują wodę, opał do ogrzania mieszkań, żywność i leki. W ciągu 17 miesięcy wsparcie otrzymało ponad 8700rodzin syryjskich w Aleppo dzięki ofiarności około 20 tysięcy darczyńców
 Zespół Projektu Rodzina Rodzinie Caritas Polska
 

Rodzina Rodzinie  - informacje